niedziela, 13 października 2013

Panna nikt.

Panna Nikt - Tomek Tryzna
wydawnictwo: Czarna Owca
liczba stron:472


Marysia przeprowadza się ze wsi do Wałbrzycha na dwumiesięczne przed końcem roku szkolnego. Poznaje tam nowe inne koleżanki, które są różne. Zaprzyjaźnia się najpierw z muzyczne uzdolnioną Kasią a potem z bogatą Ewą. Jej światopogląd stopniowo ulega zmienia, tak jak zmienia się nasza główna bohaterka. Z ortodoksyjnej katoliczki, która żyła jak cnotka zmienia się nie do poznania o 180 stopni. Ale czy na lepsze?
Dziewczynka staje przed trudnym wyborem. Którą dziewczynkę wybrać na swoją przyjaciółkę. Komu wierzyć? Które wartości wyznawać?
Te wybory nigdy nie są proste, a reali, w których żyła i dosra stałą dziewczynka mocno różnią sie od przyzwyczaję jej znajomych.
Natłok informacji i różne bodźce sprawiły, że majak sie pogubiła, zboczyła z drogi i skosztowała zakazanych owoców. Jak skończy się a historia? Czy dziewczynka się odnajdzie? Które wartości wygrają?
Książkę mimo trudnych treści czyta sie lekko i przyjemnie.
Mężczyźni pisarze zdarzają sie rzadziej niż kobiety pisarki, ale to wcale nie znaczy, ze są gorsi. Ta książką była jak najbardziej na plus.
***
A Inna ma tyle zajęć, ze nie wyrabia.Dom szkoła-szkoła dom w miedzy czasie sad. I tak leci dzień za dniem. Dni tygodnia rozróżnia sie po tym jak ciężki plecak ma sie na plecach. Książki czyta sie w tak zwanym międzyczasie. Minimum z minimum plus obowiązkowe ubieranie sie na czarno.
A oto parę zdjęć:


5 komentarzy:

 1. zjadłabym ! tylko smaka robisz ; <

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zazdrość zazdrość bo jabłka są wyborne. A już w szczególności z własnego sadu o tej porze roku:) Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Jabłka wyglądają przepysznie, aż ślinka cieknie.. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaraz się biorę za czytanie tej książki...

  OdpowiedzUsuń

:*