wtorek, 5 listopada 2013

jeździec miedziany.

Jeździec miedziany - Paullina SimonsAleksander jest zwyczajnym żołnierzem Armii czerwonej stacjonującym w rosyjskim misteczku.
Tatiana Mietanowa jest zwyczajną siedemnastolatką  mieszkającą w domu z rodzicami bratem bliźniakiem i siostra Daszą.
Pewnego dnia los styka tych dwojga na jednej z ulic Leningradu. W ich życiu nic już nigdy nie będzie takie samo. Tyle tylko, ze na przeszkodzie wspólnego życia Tani i Aleksa stoi jedna drobnostka. Tą drobnostka jest siostra Tatiani – Dasza. Chcąc ją chronić nasi główni bohaterzy nie mówią jej o swoim uczuciu. Wybucha okrutna wojna, która zbiera coraz bardziej obfite żniwo i rozpoczyna się gra. Gra o szczęście Daszy kosztem szczęścia Aleksandra i Tatiany. Aleksander udaje uczucia, a prawdziwe skrywa. Tatia robi to samo. Czy to ma jakikolwiek sens? Czy gra jest warta świeczki? Czy uda im się uchronić Dasze. Książka jest naprawdę śliczna, jedna z tych które czyta się dopóki sie ich nie skończy Zresztą przeczytajcie a się dowiecie.

2 komentarze:

  1. Wlasnie skonczylam tom pierwszy w ciagu 2 dni! A w zasadzie gdyby nie inne zajecia nie odeszlabym od ksiazki ani na sekunde. Teraz jestem blisko polowy drugiego tomu. Jest to najlepsza pozycja jaka kiedykolwiek mialam okazje czytac. Czyta sie z wypiekami na twarzy, cale cialo drzy, lzy plyna i to upiorne marzenie by przezyc kiedys cos takiego....

    OdpowiedzUsuń

:*