poniedziałek, 9 grudnia 2013

Bezdomna


Bezdomna - Katarzyna Michalak
wydawnictwo:Znak literanova
liczba stron:256
 Seria: z czarnym kotem
Nie pogardzaj drugim człowiekiem dopóki nie poznasz jego historii. Może się bowiem okazać, ze znalazł się na dnie przez nieszczęście, chorobę lub ludzka podłość  zaś dla ciebie Los- jako lekcję pokory szykuje dla ciebie podobną niespodziankę.
Taki cytat znajduje się własne na drugiej właściwej stronie Bezdomnej Katarzyny Michalak. Jako że czytałam kilka jej książek, w tym Nadzieję z serii z czarnym kotem wiedziałam, że będzie dobra. Określenie dobra to jednak ni było określenie trafne, bo książka jest rewelacyjna.
 Kinga Król znalazł się na życiowym zakręcie. Nie ma nic. Mieszka na ulicy. Straciła wszystko.
Joanna Reszka z kolei ma pracę pozycję mieszkanie i samochód.
Kinga che sie zabić, ma tabletki alkohol. Przeszkadza jej w tym kot. Zwyczajny bury kot. I właśnie wtedy na ni trafia Aśka. Bierze ją do domu. Wigilię ma spędzać sama, wiec jako dziennikarka może oprócz przybysza zyskać świetny materiał na artykuł. Często jednak los płata nam figle. Od pewnych zdarzeń nic już nigdy w życiu nie będzie takie samo. Kinga jest właśnie w życiu Aśki takim incydentem. Dlaczego chciała sie zabić? Czy Aśka wybrała dobra drogę? Kim jest Czarek? Jak to jest z ludźmi i ich ocenami? Czy czasami nie lepiej zrezygnować?
Książka jest rewelacyjna, jedna z tych, których nie da się przerwać, i po których nic już nigdy nie będzie takie samo. Warto po nią sięgnąć zwłaszcza teraz przed świętami.

1 komentarz:

  1. Przeczytałam cytat i zatrzymałam się ze łzami w oczach. Jak dobrze, że ktoś o tym mówi. Mnie już brak na to sił...

    OdpowiedzUsuń

:*