środa, 5 marca 2014

Odette i inne opowiadanie miłosne

wydawnictwo:Znak
liczba stron: 156
Uwielbiam Erica-Emaneula Schmita. I wcale nie przesadzam, może co najwyżej nie piszę do końca dosłownie. Uwielbiam jego styl i jego bohaterów i sposób przekazywania wiedzy doświadczenia. Teraz jestem dosłowna do szpiku kości.
Okładka książki Odette i inne historie miłosneW książce znajduje się 8 świetnych opowiadań. Każde z nich opowiada na swój sposób, inny sposób, o miłości z różnych stron, z różnych perspektyw. Książki jak zwykle dają do myślenia, napawają filozofią i pokazują, że nic nie dziej się bez przyczyny. Autor zestawia nam różne postacie przybierane przez kobiety i mężczyzn. Książka pokazuje nam, ze tak naprawdę ludzie wokół nas są potrzebni i ważni i, że nasze decyzje niosą za sobą konsekwencje. Oczywiście podobało mi się i to bardzo. 
1. "Wanda Winnipeg" 2. "Piękny deszczowy dzień"  3.‘’Obca"                                                                                                                                        4. 4."Falsyfikat"  5. "Wszystko, czego potrzeba do szczęścia"  6. "Bosa księżniczka 7. "Odette Jakkażda’’ 8. "Najpiękniejsza książka świata" 

1 komentarz:

 1. Witaj!
  Chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w moim autorskim czytelniczym wyzwaniu pt. KLUCZNIK.
  W skrócie - polega ono na czytaniu książek posiadających zaproponowane comiesięczne kluczniki, czyli hasła-klucze.
  Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

:*