niedziela, 27 kwietnia 2014

złodziejka książek

Złodziejka książek - Markus Zusak

wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 
liczba stron: 496

II wojna światowa temat holocaust i życie Niemców w tym czasie nie jest łatwy. A Markus Zusak w swojej książce umieścił jako narratora śmierć, która opowiada o pewnej historii. Jakiej?
Dziewczynka zostaje przywieziona do Niemiec, gdzie wraz z bratem maja trafić do domu, w którym będą spokojnie żyć, wraz z przybranymi rodzicami. Jednakże brat nie dociera na miejsce. Umiera. Razem z matka chowają go do trumny, a dziewczynka Kradnie pierwsza książkę, czyli:  „Podręcznikowi grabarza” dzięki niej uczy się czytać, poznaje słowa,  budzi w sobie chęć do poznawania świata. I tak nietypowo zaczyna się właśnie wspaniała historia Złodziejki książek. Niezwykłej dziewczyny, która cieszy się życiem i… kradnie książki. A co z Holocaustem?, czy mimo wojny znajdzie przyjaciół? Kim okażą się jej przybrani rodzice? Co takiego skrywa się w domu burmistrza?
Książka jest fenomenalna. Dawno nie czytałam czegoś, co doprowadziłoby mnie do łez, a tak było w tym wypadku. Piękna historia niebanalny styl, język. Wzbogacona o bajki  obrazki. Świetna mimo objętości 495 stron przeczytałam w 1 popołudnie.

***

Liczba stron:496

1. Śmierć w rozdziale 
2. Autor jeszcze nieczytany  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:*