sobota, 31 maja 2014

Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna


seria/cykl wydawniczy: Sprawiedliwość owiec tom 2, Złota Seria
Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna - Leonie Swannwydawnictwo: Amber
liczba stron: 464
W drugiej Części  humorystycznej opowieści o owcach, barankach z kozami gdzie jesteśmy z nowym pasterzem i naszymi świetnymi głównymi bohaterami w Europie. Tym razem również na pastwisku, w otoczeniu owiec dzieją się niesłychane rzeczy. Ktoś zabija sarny. Pojawia się również Mamuśka, czyli postać z kartami, dość ekscentryczna, pogmatwana, ale dająca  niezły ubaw osoba. Nowa pasterka tez jest zupełnie inna niż stary pasterz, czyta inne książki, zachowuje się inaczej. Ma inne zwyczaje. Poznaje nowych ludzi którzy owcom nie pachną zbyt ładnie. Owce znowu wkraczają do gry i zaczynają myśleć nad rozwikłaniem tajemniczych zaginięć saren.
Jakie wrażenia odniosły owce w trakcie wizyty w Europie. Czy dowiedzą się kto zabijał sarny?
Inna uwielbia zwierzęta wszelkiej maści, więc opowieści o owcach pochłonęła i bardzo jej się spodobały. Białe owieczki, baranek z 4 rogami, a nawet kozy to zwierzęta o specyficznych cecha i myśleniu. Ich dialogi pokazywały dużo cech ludzki. Przyznam, ze zaleciało satyrą i mądrościom. Może czasem warto poczytać coś zupełnie innego, nowego nietuzinkowego, co by nabrać dystansu do innych, do siebie do świata. Jeśli już ktoś się zdecyduje książki o owcach są idealne.

1. Z kolorem w tytule
2. Wydawnictwo na "A"

1 komentarz:

  1. witaj :)
    zaliczam Ci do wyzwania o Tomiskach te 5 pozycji które zgłosiłaś - jednocześnie proszę o to byś zostawiała zgłoszenia pod postem głównym wyzwań - bardzo bardzo proszę pod postem głównym.
    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

:*