niedziela, 24 sierpnia 2014

Czarownice z Salem Falls


Wydawnictwo: Prószyński i -ska
Liczba stron: 488
Okładka książki Czarownice z Salem FallsGwałt to zawsze poważna sprawa, poważne oskarżenie.  Tym razem spotykamy nauczyciela, który w swojej przeszłości został niesłusznie oskarżony o gwałt. Nikt mu nie uwierzył, a fantazja zakochanej uczennicy, która mimo iż chciał wszystko odkręci nie dokonał tego, były bardziej wiarygodne.  Wszyscy osądzili, każdy wydał wyrok. Mężczyzna szukał spokojnej mieściny do ponownego życia, toteż znalazł restauracje w tytułowym Salem Falls. Szybko przyjaźniła się z jej właścicielką, a nawet rodzi się między nimi uczucie. Tyle tylko, ze historia lubi się powtarzać. Znowu zostaje posadzony o gwałt. A co z tego wyniknie? Kto tym razem będzie mówił prawdę, a kto wymyślał? Czy Jacek znajdzie w sobie siłę aby po raz kolejny walczyć o sprawiedliwość. Jaką decyzje podejmie Addie uwierzy Jackowi, czy tłumowi?
Kolejna książka, Jodi Picult, która zdecydowane daje pole do popisu. Każdy może pomyśleć, a może nawet przypomnieć sobie sytuacje z przeszłości, kiedy wydał wyrok, osądził, nawet jeśli nie do końca miał ku temu powody, nie był pewien. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma ludzi złych. Niektórzy się gubią, ale ciężko stwierdzić, ze są źli, albo całkiem dobrze. świat nie jest czarno biały, ale pełen odcieni szarości. I co jak co, ale szufladkowanie i oceniani ludzi to nie jest to czym powinniśmy się zajmować. Tylko, czy jesteśmy w stanie nie oceniać, nie szufladkować, nie myśleć o innych w kategoriach pewności, ze on jest taki, taki i taki? Klapki na oczach to dość częste zjawisko, może czas je ściągnąć? Nie muszę chyb pisać, że książka mi się podobała?

2.(wy)pożyczona


***
a dzisiaj impreza imieninowa dziadka, tyle, że bez solenizanta, bo tak owy wczoraj pojechał do szpitala. Dziwnie, ale mimo wszystko fajnie, bo choć mam sporą rodzinę, która stale się powiększa i fajnie jest spotkać się od czasu do czasu ze wszystkimi naraz:)

2 komentarze:

:*