środa, 20 sierpnia 2014

Drogie życie.

Kiedyś nie bardzo przepadałam za opowiadaniami, ale to się zmieniło. Jeśli trafie na książkę złożona z opowiadań biorę. Nie jest ważne, czy są o0ne jednego autora, czy może zbieraniną kilku odrębnych w jednej książce. Napawam się ludźmi przedstawionymi, zaobserwowanymi, tudzież zupełnie wytworzonymi w wyobraźni.
Liczba stron: 408
Wydawnictwo Literackie
Okładka książki Drogie życie Zupełnie przez przypadek wzięła sobie na wakacje ''Drogie życie'', nieświadoma, kim jest pisarka, jaką formę ma książka. Po prostu, dużo książek na półce, trzeba odciążyć i hop.
I umarzam, że bardzo dobrze się stało. W  książce znajduje się 15 opowiadań. Niepowtarzalne, na wysokim poziomie z bohaterami, których można zrozumieć i do których trzeba dotrzeć. Ten specyficzny rodzaj narracji, który podobał mi się u Krystyny Kofty, Janusza Leona Wiśniewskiego, Wojciecha Kuczoka, czy moze Olgi Tokarczuk. Książka, zwykłe opowiadania, a na zupełnie inny dają. Wszystkie te można określić jak niepotarzane, opowiadające przede wszystkim o ludziach, miłości, najczęściej nieplatonicznej, przywiązaniu, czy też burzliwe interpretacji i domniemania. jedne z lepiej pokazane; proza życia, uczucia, i ludzie. Czy autorka zasłużyła na Nobla, którego notabene już dostała? Pierwsza jej książka, ale jeśli wszystkie są choć trochę podobne w przekazywaniu świata i stylu to moim zdaniem zasługuje.


sukienka

2. (wy)pożyczona
 

1 komentarz:

:*