środa, 26 listopada 2014

Grand


wydawnictwo: Wielka Litera

Okładka książki Grandliczba stron: 320
Bohaterowie, o różnym statusie społecznym, zupełnie innych doświadczenia życiowych spotykają się w Grandzie, czyli Sopockim hotelu. Kolejna książka Janusza Wiśniewskiego. 
Kolejne spotkanie filozofii życiowej różnych ludzi, psychologi, czy zwyczajnych relacji miedzy ludźmi.
Lichutki, jest bezdomnym, do którego uśmiecha się los. Przez kilka dni ma okazje, pożyć jak człowiek, bez etykietki bezdomny. Pastora Maksymiliana, który przyjeżdza, żeby poznać losy swojej rodziny w przeszłości. Jest tez wątek 
 pokojówki Luby, która bynajmniej nie jest typowa pokojówką, a ma szansę na piękny romans. Oczywiście nie zabrakło, kochanków. a dokładnie Nieszczęśliwej, miłości Weroniki i Andrzeja Wyspiańskiego. Malarza, artysty, bez  pieniedzy, ale za to z dobrym podejściem do nieszczęśliwiej mężatki. Nie brakło i mniej legalnych bohaterów. Alfons Szymon ze Szwecji poznający Polskę, i wreszcie, chory, niczemu nie winien Joachim z cieniem choroby parkinsona. Wszyscy oni, z bagażem doświadczeń, różnym relacjami z ludźmi, z wygranymi i porażkami życiowymi spotykają się ze swoim przeznaczeniem, w Grandzie, czyli pięknym, luksusowym hotelu. Ten hotel kryjąc zawirowania historyczne i wszelkie związane z przeszłością, historie. Ściany, które wiele widziały stwarzają niepowtarzalny klimat, dający wiele możliwości, wyborów, a także szansę, na odmianę losu. Książka pisana specyficzny językiem, jak to Wiśniewskiego. Bardzo mi się podobała i wydaje mi sie, ze warto ją przeczytać:)
***
Ostatni doba jeszcze bardziej mi się kurczy niestety;/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:*