wtorek, 3 lutego 2015

Pół życia

Okładka książki Pół życia

wydawnictwo: Prószyński i S-ka

liczba stron: 464
Czasami dzieje się tak, że przychodzi nam decydować o życiu innych. I nie chodzi tu o wybranie śniadania, podstawówki, czy koloru bluzki. Czasem ktoś w nasze ręce włoży decyzję, która naprawdę zaważy na życiu człowieka. A konkretnie temu, czy będzie istniał jako osoba i Pesel, czy zniknie z powierzchni ziemi. Tak właśnie dzieje się w przypadku Edwarda, Cary i Luka.
Luke to badacz wilków, który poznał ich zwyczaje mieszkając z nimi. Te parę lat minęło bezpowrotnie. Cara jest zapatrzona w ojca i z nim mieszka a Edward przed laty zniknął. Poi 6 latach pełnych goryczy, pytań zjawia się na wieść o wypadku. Dziewczyna wierząc w ojca i obwiniając za rozpad rodziny nie chce aby to on decydował o życiu i śmierci. Uważa to za idealny moment na zemstę. Jakie są faktyczne cele chłopaka? Kto zadecyduje o dalszych losach łowcy wilków?
Jak za każdym razem autorka stawia przed nami pytanie. Czy ktokolwiek ma prawo decydować o śmierci najbliższej rodziny i żyć z brzemieniem a co by było gdybym go nie odłączył może zdarzył by się cud? jak sprawiedliwie obdzielić prawami jej członków?  Pytanie tylko czy da się podać dobrą decyzję, nie żałować? czy my mamy prawo uważać że znamy kogoś na tyle, by wybrać jego moment śmierci?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:*