poniedziałek, 9 lutego 2015

zdrada


wydawnictwo: Drzewo Babel

liczba stron: 240
Okładka książki ZdradaCzy istnieje coś takiego jak idealne życie? Są różne rodzaje osób. Optymiści, pesymiści i tacy, którzy mają to zupełnie w poważaniu. Jedni będą zawsze szczęśliwi, inni będą wiecznie narzekać. Jednak w przypadku tej książki mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Kobieta ma idealnego, wiernego męża. dwójkę świetnych dzieci. Prace w Gazecie i sporo pieniędzy. A mimo to jest nieszczęśliwa i czuje się winna, że nie potrafi docenić tego co ma. Żeby przełamać rutynę zaczyna zmierzać ku krawędziom. A co z tego biegnięcia ku krawędziom wyjdzie?
Lepiej niż z czarownicą, ale nie tak rewelacyjnie. Miłość człowiek jako jednostka. I próba wcielenia ideologi miłości. Jakoś nie przemówiło, nie porwało.
Ludzie są różni. Irytuje mi postawa bliźnich, którzy uważają, ze mają prawo kogokolwiek oceniać. Że czują się w obowiązku, możliwości komentowania, dementowania i oceniania innych, których tak naprawdę wcale nie znają.  Bo znamy niektórych. Jednych lepiej, innych mniej, ale tak naprawdę żadnych ludzi nie znamy do końca. Nawet siebie, a może zwłaszcza siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:*