poniedziałek, 2 marca 2015

Madame


Okładka książki Madamewydawnictwo: Grupa Wydawnicza Bartelsmann


liczba stron:431
 Madame, to kobieta, która jest obiektem westchnień i fantazji i uczniów i uczennic. Uczniowie tak już mają, przynajmniej niektórzy, ze przebywając z jakimś nauczycielem czasami się nim fascynują. Z reguły jednak kończy się to na gdybaniu co by było gdyby, albo śledzeniu z jakimś kryminalno podobnym zakończeniem. W tej książce przedstawiona jest jednak zupełnie inna sytuacja. Może to dlatego, że jest taka inna, może dlatego że orientalna, trzymająca na dystans... Fascynacja nauczycielką francuskiego tym razie nie kończy się na pozostaje biernym marzeniu, ale wciąga się w ''grę'' . Poznaje Madame i przebija się przez mur, jednocześnie nie dając po sobie poznać i złapać się. Bawiąc się zapałkami można się poparzyć tym samym napytać kłopotów. A jak będzie tym razem?
Ciekawa problematyka, kultura, cytaty, obrazowy język i napięcie towarzyszące tej książek sprawiają, że z całą pewnością uważam, że warto przeczytać.Nie można nie wspomnieć o czasach PRl-u, kiedy to książki przyziemniej dla mnie staja się magiczne.
Są ludzie, którzy systematycznie dbają o rodzaj książek, które czytam, przez motywację, dawanie ciekawych tytułów, bądź książek i tym razem również tak się stało. Dziękuję raz jeszcze:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:*