niedziela, 6 września 2015

Dziewczyny wojenne

Seria: Prawdziwe historie
Wydawnictwo:  Znak

liczba stron: 300
Były młode. Wchodziły w dorosłość. Miały swoje marzenia plany, sympatie. I problemy w co się ubrać, do jakiej szkoły idą. Aż tu nagle wybucha wojna i wszystko się sypie. To co kiedyś było ważne, staje się zupełnie nieistotną ''pierdołą'', bo zmieniają się priorytety. I trzeba szybko dorosnąć i zająć się czymś więcej niż doborem stroju, zbiórką harcerską czy szkołą.W książce znajdują się opowiadania o dziewczynach,m które w czasie wojny wzięły sprawy w swoje ręce i nie były bierne w czasie wojny. Pracowały w tajnych organizacjach, walczyły o miłość i lepsze jutro niejednokrotnie ponosząc ofiary. Bardzo realistyczna książka, która niewątpliwie mi się podobała.
To one:  Dzidzia Rajewska,  Magda Rusinek,  Hala Chlistunow,  Zenia Żurawska,  Basia Matys, Jagoda Piłsudska, Irka Baranowska, Wanda Cejkówna, Lala Lwow, Ala Wnorowska, Zosia Wikarska i ich historie zostały ocalone od zapomnienia.

2 komentarze:

  1. Tyle czasu już przymierzam się do przeczytania tej książki, ale ciągle jakieś inne stają mi na drodze :). KIedyś się doczeka na pewno, bo interesują mnie reali II Wojny Światowej.

    OdpowiedzUsuń

:*